tee ise kartulitrükiga padjakatted

Otsisin juba mõnda aega meie “külalistetoa” diivanvoodile sobivaid dekoratiivpatju . Nagu ikka, ei olnud leitud padjad kunagi kas sobiva suuruse, mustri või hinnaga.

Nii läksingi Abakhani, kust sain kolm 50x50cm sisupatja ja poolteist meetrit tugevamat valget kangast (umbes 5€/m). Kuna mul endal õmblusmasinat pole (ja ma pole paraku ka kõige osavam õmbleja), siis viisin kanga ja padjad emale ja nii saidki neist juba üsna pea ilusad padjakatted.

Järgmiseks oli vaja musta tekstiilivärvi, mille leidmine tundus Tartus üsna võimatu missioon. Kunst ja Hobi poest soovitati lõpuks osta musta Allegro akrüülvärvi ja segada seda 1:1le meediumiga, mis muudab akrüülvärvi tekstiilivärviks. Kui värv olemas, ostsin templite tegemiseks paar päris suurt kartulit.

Kui kõik vajalik (soovitud värvi padjakatted, tekstiilivärv, kartulid, üks tavaline nõudepesušvamm, niiskuskindel alus värvi jaoks) on olemas, on aeg tööle asuda:

  • koori kartulid ja lõika need üsna jämedateks viiludeks
  • lõika kartulitest välja sobivad kujundid – mina joonistasin kartuli sisse noa otsaga umbes 1 cm sügavusele soovitud kujundi ja siis lõikasin ääred umbes 1 cm kauguselt ära (kui on olemas, saad kasutada näiteks väiksemaid piparkoogivorme/klaasist pitse vms, nii on lihtsam kujundeid kartulisse suruda)

IMG_0309

  • ideid kartulitrükiga patjade mustrite kohta leiad hulganisti SIIT ja SIIT
  • võta tekstiilivärv või sega kokku akrüülvärv ja meedium ning pane see mingile vettpidavale alusele
  • pane padjakatte sisse näiteks tugevam kartong, et värv ühelt poolelt teisele läbi ei imbuks (see imbub tegelikult üsna vähe, aga kartongid olid mul ikkagi natukene määrdunud küll)

IMG_0310

  • tupsuta nõudepesušvammiga õrnalt värvi sees ja kanna see kartulile
  • vajuta kartuliga padjakattele sobiv kujund

IMG_0312

  • korda eelmist kahte sammu  nii kaua, kuni padi näeb välja täpselt selline, nagu soovid (PS! kartulile võid iga kord švammiga kanda erineva koguse värvi – tumedama kujundi jaoks rohkem ja heledama jaoks vähem, nii jääb tulemus päris huvitav)
  • lase oma kunstiteostel kenasti ära kuivada ja triigi pärast pahemalt poolt üle, et värv kangale kinnituks – kindlasti loe oma kasutatavalt värvilt täpset õpetust nii värvi kinnitamise kui edasise hooldamise (nt pesemise) kohta!

IMG_0313

 

Advertisements

6 thoughts on “tee ise kartulitrükiga padjakatted

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s